Nowasoft Sp. z o.o. specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm i instytucji w zakresie techniczno-informatycznym. Tworzenie i oferowanie nowoczesnych produktów, szybka realizacja usług, jak również proste zasady współpracy i korzystne warunki cenowe, to istotne elementy naszej filozofii działania.

Outsourcing IT

Co to jest outsourcing IT?

 

Usługa outsourcingu IT to szerokie pojęcie obejmujące wsparcie zewnętrznej firmy informatycznej w zakresie administracji sieci, serwerów, urządzeń aktywnych, codziennego wsparcia użytkowników, pomocy w zakresie planowania i zakupu sprzętu komputerowego oraz rozwiązań informatycznych. To także doradztwo związane z bezpieczeństwem informatycznym, przygotowaniem odpowiednich procedur, czy kontroli legalności oprogramowania.

 

Dlaczego outsourcing IT?

 

Outsourcing IT to jeden z najważniejszych trendów w zarządzaniu organizacją IT. Przyczynił się on w znaczący sposób do przemian zachodzących w przedsiębiorstwach. Sprawnie działająca firma, to taka w której dobrze działa system informatyczny. Dobry outsourcing zapewnia firmie zwiększenie oszczędności, wzrost zwrotu z inwestycji, a przede wszystkim gwarantuje swoim użytkownikom najwyższej jakości usługi IT.

 

Outsorsing IT zapewnia tanią i stałą obsługę informatyczną. Koszt zatrudnienia specjalisty i jego nieustannego szkolenia rozkłada się na wiele firm, które są pod jego opieką. Klient który decyduje się na outsourcing informatyczny dostaje do swojej dyspozycji nie jednego pracownika, lecz cały zespół specjalistów i inżynierów dostępny przez 24 godziny na dobę. Urlop czy choroba informatyka przestają być problemem, ponieważ zawsze jest ktoś, kto szybko pomoże rozwiązać każdy problem z komputerem lub siecią.

 

Outsourcing informatyczny nie musi oznaczać likwidacji wewnętrznego działu IT i przekazania wszystkich zadań do firmy zewnętrznej. Często firmy decydują się na outsourcing częściowy, polegający na wydzieleniu jedynie kilku obszarów, których utrzymanie przez zewnętrzną firmę jest bardziej opłacalne i wygodne.

 

Ile kosztuje outsourcing?

 

Cena usług outsourcingowych zależy od kilku czynników: liczby stacji roboczych, sprzętu komputerowego w firmie (komputery stacjonarne, laptopy, drukarki, serwery, urządzenia sieciowe), maksymalnego czasu reakcji w razie zgłoszenia awarii, liczby godzin serwisowych w ryczałcie miesięcznym oraz czasu jaki chcesz, by specjaliści IT spędzali w Twojej firmie.

 

Z raportu „The Conference Board”, podsumowującego najnowsze dane dotyczące polskiego outsourcingu wynika, że co najmniej jeden rodzaj działalności zleca na zewnątrz 94 proc. dużych rodzimych przedsiębiorstw. Powody, dla których to robią, są bardzo różne. Najczęściej firmy szukają oszczędności albo chcą się koncentrować na swojej głównej działalności – by w ten sposób stać się bardziej konkurencyjnymi. Z tego raportu wynika także, że większość firm jest zadowolona ze swoich przedsięwzięć outsourcingowych.

 

Wszystkich zainteresowanych outsourcingiem prosimy o kontakt na adres biuro@nowasoft.pl lub telefonicznie.

 

Copyright © 2011 Nowasoft. All right reserved.
Created by MadKittens Interactive